pátek 30. listopadu 2012

Docela jednoduchá dieta


Mám kamarádku. To není nic divného. Ta kamarádka půl života drží pořád nějakou dietu. To rovněž není nic divného. My, ženy, držíme diety často. Nerady.


Neznám ženu, kterou by držení diety bavilo. Mě tedy nebavilo nikdy. Většinou jsem vydržela dodržovat pravidla pár dnů a pak zvítězila žravost nad disciplínou.

Moje kamarádka vyzkoušela spoustu diet. Zeleninovou, ovocnou, dělěnou stravu... jednou dokonce celý týden jedla jakousi podivnou polévku, o které mi tvrdila, že s její pomocí zmizí nadbytečná kila jako mávnutím proutku. Nezmizela.

Popravdě řečeno, kamarádku držení diet taky nebavilo. Bohužel měla za manžela blba. Neustále ji upozorňoval na každý faldík, který na jejím těle objevil. Neustále jí zdůrazňoval, že žena má na sebe dbát a koukat, aby vypadala k světu. Při přepočítávání jejích faldíků jaksi nebral zřetel na to, že objekt jeho kontrolního zájmu je trojnásobnou matkou.

Kamarádce trvalo dlouhých pětadvacet let, než jí s konečnou platností došlo, že má za manžela kreténa. V prozření jí velmi pomohla i skutečnost, že její padesátiletý švihák chytil druhou mízu a vzplanul horoucí láskou k sličné dvacítce.

Nejdřív se zhroutila a probrečela pár týdnů. Pak se uklidnila a sbalila roztokanému kocourkovi kufry a vyrazila ho z baráku. Nebylo to pro ni samozřejmě lehké, ale už za pár měsíců prohlašovala, že měla jednat mnohem dřív.

Nedávno mi řekla, že je končeně klidná jako želvička, nekontroluje se před zrcadlem, jestli náhodou nezačíná vypadat jako vorvaň, protože je jí to srdečně ukradené a s nějakými dietami jí už může vlézt celý svět na záda.

Včera mi od ní přišel email, ve kterém mi napsala, že přiložená dieta je jediná, kterou je ochotná ještě někdy držet.
A já s ní souhlasím.

Desatero pro štíhlů líniu od Bolka Polívky:

1. Dyž neco jíš a nikdo ťa nevidí, tož to nemá žádné kalorie.

2. Dyž do seba cpeš čokoládu a chlastáš k temu slivovicu, tož tá ti ty kalorie zruší.

3. Dyž sa postaráš, aby všeci okolo přibrali víc kilo než ty,tož budeš najštíhlejší.

4. Dyž sa vás bude cpat víc, tož sa počítajú kalorie enom temu, kerý sní najvíc.

5. Jídlo, co sníš v kině a nebo u televize popřípadě u počítače, jako polárka, oplatky, sušenky, to sa nepočítá, protože
to patří do zábavy a né do jídla.

6. Kakao, brandy, topinky, dorty, chleba se sádlem, špek a klobásky neobsahujú kalorie, dyž sa jijú ze zdravotních
důvodů.

7. Jídlo, keré sníš, dyž vaříš, taky nemá kalorie, protože to nejíš, ale koštuješ.

8. Jídlo, keré má stejnú barvu, taky neobsahuje kalorie. Třeba dyž sníš špenát a pistáciovú zmrzlinu, tož to je
jak dybys nesnědl nic.

9. Obezita je nemoc a tož je potřeba pořádně sa nadlábnút, aby s ňu tělo mohlo pořádně bojovat.

A navíc:

10. Ženská bez břucha je jak hrnek bez ucha !!! A ženská bez řiti je jak váza bez kvítí !!!

52 komentářů:

 1. A známá je i "bodová dieta":
  Zbodni, co můžeš.

  OdpovědětVymazat
 2. Diety jsou k ničemu, zpomalujou metabolismus, a to nejen na chvíli, takže jsou vážně perfektní leda pro lidi, co chtějí přibrat. Já věřím cvičení, sice jsem pak mrtvá, ale vlastně je to svým způsobem fajn pocit...
  P.S. Asi bych neměla říkat, že tahle ženská má taky tři děti, co? http://api.ning.com/files/uzilsaiafNrsNzIhGu21i39qIXGvhgBja2o0lTC28CxO1D8MUffFmMewm02Mjl8qcq02aqiVv0juNvZRmMY0HFEqIWoq2pAy/alanatitusad.jpg

  OdpovědětVymazat
 3. Super dieta!
  A tvá kamarádka má recht. Co do chlapa, který stejně stojí za houby!
  Ale ta podivná polívka, po který se prý hubne, opravdu funguje. Jenže se nesmí jíst jen ta polívka, ale k tomu je ještě doplněný jídelníček, vesměs založený na dělené stravě.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak tuhle dietu držím,aniž bych o ní věděla . Ale teď vážně, k dietě člověk potřebuje motivaci. Mě se podařilo krásně zhubnout, když jsem byla zamilovaná. Málo jíst, hejbat se a milovat . To už je ale docela dávno.

  OdpovědětVymazat
 5. [1]:
  Ta je moje oblíbená. S oblibou ji držím večer [2]:
  Tahle polévka byl nějaký zeleninový blivajz. Měla toho tenkrát pořádný hrnec a fakt se celý týden jedla jenom plévka, v neomezeném množství. Strašná představa [3]:
  Jen se ještě ke cvičení přinutit
  Ten obrázek byl od tebe pěkná zákeřnost [4]:
  Jo, u téhle diety se dá v klidu dodržet každý bod
  Kdysi, pokaždé, když jsem se poněkud zamilovala, přešla mě chuť k jídlu. Měla jsem jiné starosti. Ale máš pravdu, je to už dost dávno

  OdpovědětVymazat
 6. Dneska ráno čtu samé skvělé články, u kterých se opravdu bavím. Díky vám za to, mám báječný start do nového dne .
  Akorát mám trochu problém, protože jsem hrnek bez ucha a váza bez kvítí, ale slibuju, že na tom zapracuju .

  OdpovědětVymazat
 7. Inu, mě nějaký mírně odříkací program čeká po Vánocích. Ale už jsem si to vyzkoušel a vím, co na mě funguje. Uvedená Bolkova dieta mě uklidnila, že až všechno selže, mám se k čemu utéct .

  OdpovědětVymazat
 8. Šťastná to žena tvá kámoška, povedlo se jí to, o čem já tiše sním...   
  Právě jsem uvařila, samozřejmě, že jsem bezkaloricky koštovala a nyní se jdu bezkaloricky najíst, páč jsem sama doma..   

  OdpovědětVymazat
 9. A díky za článek, že sis vpomněla..   

  OdpovědětVymazat
 10. Ano, diety jsou hit pro ženy v každém věku. Já jsem tu svoji dneska zabila ve Slavkově medovou plackou a langošem, ze kterého mi pak bylo hodinu blbě, jelikož nejsem na smažené jídlo po měsíci dietky zvyklá

  OdpovědětVymazat
 11. Naštěstí mám velmi rychlé spalování a můžu jíst kdykoli cokoli, aniž bych přibrala sebemenší kilo.. Tak si to ještě náležitě užívám, než se to s věkem začne měnit

  OdpovědětVymazat
 12. Desiaty bod Polivkov vyzera slubne, beda, ked zena tam zhubne.

  OdpovědětVymazat
 13. Bolkovu dietu mi asi před týdnem četl přítel a upozorňoval mě, že bych ji měla dodržovat

  OdpovědětVymazat
 14. [6]:
  Jsme na tom podobně, ale určitě mi nějaké to ucho časem naroste [7]:
  Vánoce u nás bývají pohroma, Medvěd tvrdí, že je to můj osobní útok na jeho štíhlou linii. Já mu říkám, že je úplně jedno, jestli má metrák a nebo 3 kila k tomu [8]:+[9]:
  Někdy je snít nestačí
  A není zač [10]:
  No to je kombinace, medová placka a langoš. Pak se divíš, že je ti blbě [11]:
  Tak doufej, že ti to hodně dlouho vydrží [12]:
  To je rozumný názor [13]:
  Asi věděl, proč ti to říká

  OdpovědětVymazat
 15. [14]:  Když to má člověk s hodinovým rozestupem, tak se to dá, ale ten langoš křupal a chutnal jak brambůrek, tak to nešlo Příště se budu raději řídit Bolkovými radami a na diety kašlu

  OdpovědětVymazat
 16. Mám dvě kamarádky. Jedna po třicetiletém manželství konečně pochopila, že ten její nikdy nebude to, co by měl pro ni být a že je jí líp bez něj.
  Druhá po třicetiletém manželství zjistila, že ten její byl na horách nejen bez ní, ale ještě s jinou. Ta po sobě zanechala voňavou stopu v jeho spacáku a on je uražen, neboť je "nevinnej" a jen si koupil blbý mýdlo.
  Takže - ony se i po třiceti letech mohou dít věci!

  OdpovědětVymazat
 17. Při mé váze posílám všechny redukční diety k šípku. Bolek Polívka je mi nesympatický, ale navzdory tomu musím konstatovat, že tahle dieta se mu povedla.

  OdpovědětVymazat
 18. (16)....
  Abych parafrázoval klasika Cimrmana:Poznávat, že je chlap lempl celých 30 let, není moc dlouho Antone Pavloviči ?Viz nejrozšířenější dámský omyl: "Já si předělám, až si ho vezmu".Ale zpět k tématu, tento týden jsem uklízel špajz (2 x 3m) a při to jsem přibral 2 kg !! A zrovna před vánoci !! Ó co mé oblíbené sněhové pusinky a smažená nakládaná krkovička .......

  OdpovědětVymazat
 19. [16]:
  Jo, chlapi v takovém momentě bývají často velice ukřivdění a hlavně "nevinní". A bývá i jedno, jak dlouho jsou ženatí [17]:
  Ale pánové moc deity nedrží nebo jo?[18]:
  No co, nic. Dáš si sněhové pusinky i krkovičku, však se svět nezboří

  OdpovědětVymazat
 20. [14]:
  Ad 6) Šalvěj přeslenitá?!?

  OdpovědětVymazat
 21. [16]:
  Mýdlo? Už to je podezřelé, správný chlap na horách se nemeje.

  OdpovědětVymazat
 22. Takovou dietu je radost držet!
  Mimochodem, už jsem odpověděla na ty otázky :)

  OdpovědětVymazat
 23. [20]:
  Ano, babí ucho :)[22]:
  Vím, už jsem si přečetla odpovědi. Díky

  OdpovědětVymazat
 24. [18]: Na smaženou nakládanou krkovičku bys mohl přihrát recept.S ženskou mylnou představou máš naprostou pravdu. NIKDO se nezmění. Ani ženy...

  OdpovědětVymazat
 25. Jedním slovem... inspirujcící, v mnoha ohledech. Díky!   
  Moje zkušenost: od chvíle co jsem  začala šetřit, jsem věčně na mizině, v momentě kdy jsem nasadila dietu, přibrala jsem. Možná je to nějaký dosud nepopsaný zákon!   

  OdpovědětVymazat
 26. Diet jsem držela hodně na můj věk;) Ale jen u jedné jsem zhubla byla to Mléčná Dieta u ní se neshazují tuky ale svalová hmota . tahle dieta je moc krutá ale já jí jednou vydržela a potom jsem byla spokojená jenže o prázdninách jsem se furt válela doma a jedla sladkosti a teď ? Zase jsem přibrala to co jsem dala dolů.

  OdpovědětVymazat
 27. Já, když jsem chtěla zhubnout, tak jsem si chválně koupila něco pěkného na sebe, ale menší velikost.Vždycky to zabralo. To byla po mě jediná motivace.

  OdpovědětVymazat
 28. [25]:
  Zkus provést seriozní vědecký výzkum. Co kdyby z toho byla Nobelovka [26]:
  No to jsou před námi Vánoce [27]:
  To je dobrý způsob. Zkoušela jsem to na Medvědovi a pak jsem o číslo menší džíny musela darovat. Vůbec neměl pevnou vůli

  OdpovědětVymazat
 29. Zvláštní je, že neznám manželství,kde by musel dietu po 30 letech manželství držet manžel, ale vždy jen a jen ženy!
  A přitom, že by muži kolem 50 a výše byli jen štíhlí stepilí, svůdní a lákaví koloušci s tváří Alana Delona - to přece také není pravda?   

  OdpovědětVymazat
 30. Kontrastní bratr3. prosince 2012 14:42

  (24) Já nakládám krkovičku takhle: osolím bylinkovou solí, vetřu čerstvě umletý černý pepř, drcený kmín, rozetřený česnek, špetku tymiánu (kdo má rád, může trošku chili), malinko zakápnout tmavou sojovou omáčkou (opravdu trošku), no a přes noc naložit do oleje.
  Maso dobře omyté, osušené a samozřejmě upravené tenderizérem.Mňam !!!

  OdpovědětVymazat
 31. [29]:
  Ženy asi spíš podlehnou kritice a pustí se do dietního bláznění. Chlapovi můžeš stokrát opakovat, že má špíčky a stejně to s ním nehne ani o milimetr

  OdpovědětVymazat
 32. Jako vždy - opět jsem si spravila náladu, směji se ještě teď. Tu dietu Bolka znám, ale s chutí jsem si ji přečetla ještě jednou. Já a dieta - ne, mně už to tak nevadí a pak, nepřejídám se, ale jím, co mám ráda. S mírou můžeme vše, nebo ne?

  OdpovědětVymazat
 33. Když každý den šlapu do toho svýho pátýho patra, říkám si: "Bolí mě kolena proto, že jsem stará, nebo proto, že jsem tlustá?" Ani jedno. Bolej, protože je to prostě makačka...

  OdpovědětVymazat
 34. Tou desinou si ma pekne odpisala . Ako si mi to mohla urobyt?
  Ja dietu nikdy drzat nemusim. Je to pre mna neznama aktivita. Mam geny, ktore so mna robia "prut do fazule".

  OdpovědětVymazat
 35. [32]:
  No samozřejmě, všechno, co nám chutná [33]:
  Pět pater každý den je fakt dost Jak se znám, asi bych volila výtah. Tedy pokud by byl [34]:
  Nic si z toho nedělej, jsme na tom stejně. Taky zrovna neoplývám barokními tvary. Medvěd říká, že to tak má být, protože se alespoň snižuje "rodinný" váhový průměr

  OdpovědětVymazat
 36. Dostal som strasny hlad!
  PS Na blvajzova polievka z kapusty, kelu a inych zelenin, cely kybel, ta sa skutocne dava aj v nemocniciach, pred operaciami, aby tloustici znizili riziko, lenze clovek presne tak rycho zase stlstne, ako schudol, je to len pre tu operaciu...

  OdpovědětVymazat
 37. [36]:
  Rozhodně bych si radši dala tu smaženou krkovičku, jak o ní psal Kontrastní bratr
  Nemocniční strava mi připadá obecně životu nebezpečná

  OdpovědětVymazat
 38. [37]:Suhlasim, ale zazil som (ako host, nastastie) aj vynimky. Clovek si mohol objednavat podla menu co viselo vo vytahu a kuchar osobne doprevadzal personal, ktory v bielych rukavickach serviroval na striebornych podnosoch. Hroza! Clovek by ani z toho spitalu neodisiel. Ako pät hviezdickovy hotel!(Potom som ale uvidel ten ucet, co isiel na Krankenkassu!)

  OdpovědětVymazat
 39. Tak přesně takovouhle dietu držím taky.
  Opět mi tenhle článek vykouzlil úsměv na tváři. :)

  OdpovědětVymazat
 40. [14]: Protože do mě pořád rýpe a ví, že já přibrat nemůžu, ať jím co chci.

  OdpovědětVymazat
 41. [38]:
  V české nemocnici bys musel být nejdřív kulich, aby se o tebe takhle starali.[39]:
  To mě těší. [40]:
  Jiní chlapi zase rýpou kvůli kilům navíc, prostě asi celkově nevědí, co chtějí Nic si z toho nedělej.

  OdpovědětVymazat
 42. [41]: Zajtra rano tam poleziem do tomografu, som zvedavy, ci mi daju aspon sluchatka, aby som nemusel pocuvat ten rev...

  OdpovědětVymazat
 43. [5]: Jo, oni to tak mají mnozí napsaný. Jíst jenom tu polévku je pitomost. Polévka je sice každodenní hlavní chod, ale jí se k tomu první dva dny ovoce a zelenina (dávkování neomezeno), hodně se pije a pak se přidává brambora, banány, maso, rýže... každý den něco. Je to trochu drsnější, hlavně první dva dny, ale pak to už jde.
  Ale jenom polívka, to je fakt blbost. Já ten jídelníček mám, dokonce jsem to měla kdesi na blogu.     

  OdpovědětVymazat
 44. [42]:
  Když jsem byla na jaře na magnetické rezonanci, tak mi sluchátka dali. To bylo celkem fajn. Jen mě celou dobu pekelně zábly nohy [43]:
  K polévce bych si musela dát kus masa, jinak bídně zahynu

  OdpovědětVymazat
 45. Žádná dieta nefunguje, funguje pouze jíst a žít http://dobreazdrave.cz

  OdpovědětVymazat
 46. [44]: Vidis! Dalsi dokaz, ze tomu spitalu chybali nejake tie hviezdicky. Ja som dnes mohol dokonca okrem spodkov si aj ponozky nechat. Dostal som dokonca taky kupaci plast, vraj aby mi nebolo zima. Ked ma na chvilku vytiahli, aby mi pichli tu kontrastnu tekutinu, reklamoval som, ze je to celkom prijemne, ale skoda, ze sa nesmie pri tom fajcit. Tak ma utesili, ze uz len desat minut. Tie spodky ma kvoli tej mladej blondyne aj mrzeli... , ale hudbu som aj tak pocul len chvilami.

  OdpovědětVymazat
 47. [46]:
  Ponožky mi nechali, jen na MR prostě odněkud nepěkně táhlo Možná z toho tunelu, který máme v našem zdravotnictví

  OdpovědětVymazat
 48. [47]: A spodky? Tie Ti zobrali? Mas medzi tym uz nove?
  PS My sme sa tu divili, ked tie nemocnice tuna kupili "cernosi" z Juznej Afriky. Ale teraz uz to vlastne nikto nevie, prosty obcan to zabudol a zda sa, ze diamantove peniaze su dobre ulozene.

  OdpovědětVymazat
 49. [46]:
  Mariášník by byl rád, kdyby mu kromě spodků nechali i nějaká esa, krále a filky.

  OdpovědětVymazat
 50. [49]: Marias v MRI hrati, cas lazebniku se krati. (Oholeny dohola, spodky, krale a spol. do zastavy vlozil.)

  OdpovědětVymazat
 51. [41]: Však já si z toho nedělám nic. Miláček to myslí ze srandy a já to dost dobře vím :) my do sebe takhle ryjeme strašně rádi.

  OdpovědětVymazat
 52. Přirozená dieta je určita ta nejlepší, ale někomu to prostě nefunguje. Každopádně manžel v 50 letech od rodiny... blbeček   

  OdpovědětVymazat

Jak být za blbku

Léto se mi obzvlášť vydařilo. Opět se potvrdila teorie mojí máti, že jsem naprosto nemožná. K tomuto pozoruhodnému závěru došla máti na zákl...